Kykyryký

Vítězslav Kudláč (nar. 1959)
vystudoval divadelní dramaturgii. Je autorem několika knih, které napsal pod několika pseudonymy. Externě přispívá do několika deníků, především do Práva (reportáže z Irska a Itálie). Na chleba si vydělává jako manažer. Krizový. Marketingový. I jiný.

Herec Jan má za sebou šedesátku, je dlouho bez herecké práce a leze mu to pořádně na mozek. Aby se ženou přestali být finančně závislí na synovi, hledá jakýkoliv stálý příjem: chodí už i po konkurzech na místo pojišťovacího agenta. Ale není moc úspěšný. A tak je hysterický (pánové to taky pěkně zvládají).
Řekněte sami, je to to pravé poslání pro lidi s uměleckými ambicemi, neustále strašit spoluobčany, aby se pak ve stresu pojistili?
Jeho žena Anna je učitelkou, pedagogické práci se věnuje jen částečně – načerno doučuje pomalejší děti. Jinak je také nezaměstnaná. Důchodový věk také Anně dýchá na zátylek, k tomu to nekonečné hašteření s deprimovaným manželem… Ano, emocionální vzrůšo jde k duhu v každém věku, zvlášť když je člověk zavřený celé dny ve čtyřech zdech bytu, jenže…
To jenže se jmenuje Petr, je to jejich syn.
Vystudoval herectví, účinkuje v tajemném mezinárodním uměleckém projektu, vydělává spoustu peněz, má krásných třicet, žije si nadmíru dobře... Aspoň to jeho rodičům (které díky svým velkým příjmům vydržuje), tak připadá.
Jenže jednou se Petr zapomene a do rodiny vtrhne čerstvý závan dravého on line kapitalismu.

Režie: Zdeněk Černín

Hrají: Zdeněk Černín, Petra Černínová a Lukáš Hejlík nebo František Černín

Lukáš Hejlík

Anketa

Vaše nejoblíbenější představení Dvorního divadla?

Lakomec 220 6%
Loutka 572 16%
všechny 978 27%

Celkový počet hlasů: 3601

Dvorní divadlo

dům U Tří knížat
Jánská 12
602 00 Brno

Dvorní divadlo Hlohovec
Chalupky 110
691 43 Hlohovec

Státní zámek Lednice
Čestné nádvoří
Zámek 1
691 44 Lednice

Club №292 Mikulov
Piaristů 292
692 01 Mikulov
608976408 dvornidivadlo@seznam.cz