Duben 2018

Datum Čas Představení Místo
7.4. 20,00 Enigmatické variace DD Brno
14.4. 20,00 Manželské vraždění DD Brno
21.4. 20,00 A taková to byla láska DD Brno
28.4. 20,00 Enigmatické variace DD Brno

Cena jedné vstupenky činí 250 Kč.

E. E. Schmitt: Enigmatické variace
Na ostrově v Norském moři osaměle žije nositel Nobelovy ceny za literaturu Abel Znorko. S nikým se nestýká, nepřijímá návštěvy, nesnáší lidi. Jednou však udělá vyjímku – souhlasí s návštěvou novináře Erika Larsena. Ačkoliv se nikdy nesetkali, oba mají pádný důvod poznat toho druhého. Mistr napětí, dějových zvratů a příběhů  o lásce E. E. Schmitt rozehrává příběh, o němž až do konce netušíme, jak skončí. Velké herecké příležitosti    pro Zdeňka Černína (Abel Znorko) a Romana Blumaiera (Erik Larsen). Režie Zdeněk Černín.
A. Gavalda: A taková to byla láska
Zničehonic stojí manžel třicetileté Cloè u dveří s kufrem v ruce a oznamuje jí, že od ní odchází. V šoku a bolesti ji odváží tchán, starý nepříjemý mrzout Pierre, na svoji chalupu. V nadcházející noci odhaluje snaše důvody svého celoživotního mrzoutství – manželství založené na povinnosti k manželce a dětem, kterým sice otřásl vztah k „jediné lásce jeho života“, ale nezničil je. Zůstat, nebo odejít? V hlavních rolích dramatu podle románu současné nejuznávanější francouzské autorky se představí Hana Tomáš Briešťanská ve dvojroli Cloè a Mathylde a Zdeněk Černín jako Pierre.
E. E. Schmitt: Manželské vraždění
Gilles se vrací domů z nemocnice, manželka Líza mu pomáhá vyrovnat se s následky úrazu, zejména se ztrátou paměti. Jenže nic není takové, jakým se jeví a v manželství nakonec vyhrává ten, kdo pohřbí toho druhého. Dokonale namíchaný koktejl napětí, překvapení, humoru, lásky i filozofických úvahy, za kterým se vyplatí vyrazit na pařížský Montparnasse nebo do Dvorního divadla. Hrají Zdeněk Černín a Hana Tomáš Briešťanská, nositelka Ceny Thálie za rok 2016.

Objednat vstupenky

Cena 250 Kč