Červenec 2018

Datum Čas Představení Místo
5.7. 20,30 Lakomec Státní zámek Lednice
6.7. 20,30 Enigmatické variace DD Hlohovec
11.7. 20,30 A taková to byla láska Státní zámek Lednice
13.7. 20,30 Lakomec DD Hlohovec

Cena jedné vstupenky činí 200 Kč.

E. E. Schmitt: Enigmatické variace
Na ostrově v Norském moři osaměle žije nositel Nobelovy ceny za literaturu Abel Znorko. S nikým se nestýká, nepřijímá návštěvy, nesnáší lidi. Jednou však udělá vyjímku – souhlasí s návštěvou novináře Erika Larsena. Ačkoliv se nikdy nesetkali, oba mají pádný důvod poznat toho druhého. Mistr napětí, dějových zvratů a příběhů  o lásce E. E. Schmitt rozehrává příběh, o němž až do konce netušíme, jak skončí. Velké herecké příležitosti    pro Zdeňka Černína (Abel Znorko) a Romana Blumaiera (Erik Larsen). Režie Zdeněk Černín.
A. Gavalda: A taková to byla láska
Zničehonic stojí manžel třicetileté Cloè u dveří s kufrem v ruce a oznamuje jí, že od ní odchází. V šoku a bolesti ji odváží tchán, starý nepříjemý mrzout Pierre, na svoji chalupu. V nadcházející noci odhaluje snaše důvody svého celoživotního mrzoutství – manželství založené na povinnosti k manželce a dětem, kterým sice otřásl vztah k „jediné lásce jeho života“, ale nezničil je. Zůstat, nebo odejít? V hlavních rolích dramatu podle románu současné nejuznávanější francouzské autorky se představí Hana Tomáš Briešťanská ve dvojroli Cloè a Mathylde a Zdeněk Černín jako Pierre.
Moliére - Z. Černín: Lakomec
Pan Lakomý není žádný prvoplánově hamižný stařík, ale pouze spořivý senior-šedesátník, který si sice našetřil milion na stáří, ale ať počítá, jak počítá – asi mu to stačit nebude. Zvlášť, když jeho děti stále nehodlají dostudovat a navíc mají nároky na vysoký životní standard. Jenomže pan Lakomý má plán, jak zajistit sebe i děti. Pomoci mu v tom má atraktivní čtyřicátnice Frozina. Podle Molièra napsal a v hlavní roli účinkuje Zdeněk Černín, role intrikánky Froziny se zhostila Hana Tomáš Briešťanská, nositelka Ceny Thálie za rok 2016.