Srpen 2018

Datum Čas Představení Místo
1.8. 20,30 Enigmatické variace Státní zámek Lednice
2.8. 20,30 Enigmatické variace Klobouky Betlém
3.8. 20,30 Manželské vraždění DD Hlohovec
8.8. 20,30 Manželské vraždění Státní zámek Lednice
 10.8. 20,30 A taková to byla láska DD Hlohovec
22.8. 20,30 Kumšt Státní zámek Lednice
E. E. Schmitt: Enigmatické variace
Na ostrově v Norském moři osaměle žije nositel Nobelovy ceny za literaturu Abel Znorko. S nikým se nestýká, nepřijímá návštěvy, nesnáší lidi. Jednou však udělá vyjímku – souhlasí s návštěvou novináře Erika Larsena. Ačkoliv se nikdy nesetkali, oba mají pádný důvod poznat toho druhého. Mistr napětí, dějových zvratů a příběhů  o lásce E. E. Schmitt rozehrává příběh, o němž až do konce netušíme, jak skončí. Velké herecké příležitosti    pro Zdeňka Černína (Abel Znorko) a Romana Blumaiera (Erik Larsen). Režie Zdeněk Černín.
A. Gavalda: A taková to byla láska
Zničehonic stojí manžel třicetileté Cloè u dveří s kufrem v ruce a oznamuje jí, že od ní odchází. V šoku a bolesti ji odváží tchán, starý nepříjemý mrzout Pierre, na svoji chalupu. V nadcházející noci odhaluje snaše důvody svého celoživotního mrzoutství – manželství založené na povinnosti k manželce a dětem, kterým sice otřásl vztah k „jediné lásce jeho života“, ale nezničil je. Zůstat, nebo odejít? V hlavních rolích dramatu podle románu současné nejuznávanější francouzské autorky se představí Hana Tomáš Briešťanská ve dvojroli Cloè a Mathylde a Zdeněk Černín jako Pierre.
Moliére - Z. Černín: Lakomec
Pan Lakomý není žádný prvoplánově hamižný stařík, ale pouze spořivý senior-šedesátník, který si sice našetřil milion na stáří, ale ať počítá, jak počítá – asi mu to stačit nebude. Zvlášť, když jeho děti stále nehodlají dostudovat a navíc mají nároky na vysoký životní standard. Jenomže pan Lakomý má plán, jak zajistit sebe i děti. Pomoci mu v tom má atraktivní čtyřicátnice Frozina. Podle Molièra napsal a v hlavní roli účinkuje Zdeněk Černín, role intrikánky Froziny se zhostila Hana Tomáš Briešťanská, nositelka Ceny Thálie za rok 2016.